Rolnictwo

Części i remonty wialni Petkus

Jesteśmy firmą pionierską w Polsce w dziedzinie przeprowadzania remontów kapitalnych i napraw maszyn do czyszczenia i sortowania zbóż oraz nasion. Przykładem, świadczącym o wysokiej jakości wykonywanych przez nas usług, może być gwarancja udzielana przez naszą firmę na używane maszyny po remoncie kapitalnym. Istnieje możliwość serwisowania ww. maszyn. Zajmujemy się również produkcją i sprzedażą części do ww. urządzeń. W naszej ofercie znajdą Państwo szczotki czyszczące do maszyn Petkus, amortyzatory Petkus, koła pasowe, koła zębate, zgarniacze, sita przedmuchowe, rolki, rury wylotowe, wałki bierne, wałki podawcze, złącza do ram i wiele innych.

Ramy drewniane i stalowe

Nieodłącznym elementem współpracującym z sitami przy czyszczeniu zbóż i nasion są ramy drewniane i stalowe. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo ramy drewniane i stalowe do wszystkich maszyn Petkus, jak i również ramy do innych maszyn produkcji zagranicznej i polskiej.

Sita otworowe do kombajnów

Firma SITAMET jest jednym z wiodących producentów na polskim rynku sit do kombajnów. Produkujemy sita otworowe do kombajnów, takich producentów jak: Bizon, Claas, Deutz Fahr, Dronningborg, Fahr, Fortschritt, Massey Ferguson, New Holland, John Deere i wiele innych, jak i również te na indywidualne zamówienie klienta. Odpowiednio dobrane wielkości szczelin w sitach pomagają oszczędzić czas podczas dalszych etapów obróbki ziaren oraz ograniczenie jego strat przy zbiorze – służymy radą w tej kwestii. Wszystkie produkowane przez nas sita wykonywane są na podstawie dokumentacji technicznej sporządzonej według oryginału, nie odbiegają zatem w kwestii jakości. Każde sito ma jednolitą konstrukcję, znaczy to, że wykonane jest z jednego płata blachy, co znacząco wpływa na parametry tego elementu. W naszym asortymencie znajdą Państwo również sita żaluzjowe. Nasze wyroby cechuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Sita żaluzjowe do kombajnów

Oferowane przez naszą firmą sita żaluzjowe charakteryzuje bardzo solidne wykonanie. Sito jest w całości cynkowane galwanicznie. Ramka sita wykonana jest z profilu zamkniętego, co daje większą sztywność całego elementu. Również lamelki wykonane są z blachy o zwiększonej wytrzymałości. W ofercie znajdą Państwo sita do wszystkich typów kombajnów zbożowych. Sita są zgodne z oryginałem pod względem wymiarów, regulacji i sposobu mocowania.

Sita do suszarni bębnowych i podłogowych

Wśród szerokiej gamy oferowanych przez nas sit znajdą Państwo również te wykorzystywane jako elementy w suszarniach podłogowych i bębnowych. Można je stosować również jako niezależne platformy do suszenia ziaren, ziół, zbóż, grzybów, owoców, warzyw, itp. Sita do suszarni wykonujemy według parametrów podanych przez klienta.

Sita do śrutowników i młynów

Produkowane przez nas sita do śrutowników oraz młynów stosowane są w każdym rodzaju urządzeń tego typu. Przykłady urządzeń, w których zastosowanie znajdują nasze produkty: śrutownik MM-5D, H-113 (RB1/3), H-159, H-111 (mały bąk), H-151 (duży bąk), rozdrabniacz RB-3,5, młyn OMT-1, OMT-2, OMT-4 i wiele innych, nie ujętych w ofercie. Nasze sita wykorzystywane są u wiodących producentów pasz, co może być doskonałym przykładem, świadczącym o jakości naszych produktów. W naszej ofercie znajdą Państwo również bijaki do śrutowników MM5D i OMT, które wykonane są z utwardzonej blachy o podwyższonej odporności na ścieranie.

Sita do wialni Petkus

Nasze sita są są stosowane we wszystkich maszynach firmy Petkus, zarówno tych wykorzystywanych przy czyszczeniu dokładnym, jak również wstępnym. Niektóre typy z nich to: Petkus Gigant K-531, Petkus Super K-541, K-522, K-523, K-525, K-526, K-527, K-545, K-546, K-547, U-12, U-60, U-40, U-15, A-12. Sita naszej firmy stosujemy również przy innych maszynach produkcji zagranicznej, jak: Kamaz, Gompper, Schmidt-Seeger, Heid i polskiej: SWZ, FWK, CZ, BS-50 i wiele innych nie ujętych w zestawieniu. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości naszych produktów, do ich wyrobu stosujemy blachy tłoczne gatunków DC-01 i DC-02. Sita wiodących producentów maszyn do czyszczenia posiadamy w stałym asortymencie, dzięki czemu w wielu przypadkach możliwa jest natychmiastowa wysyłka lub odbiór osobisty zamówionego towaru. Z reguły wraz z sitami sprzedawane są ramy, będące ich nieodłącznym elementem – te również znajdziecie Państwo w ofercie naszej firmy.